Hodowla Kotów Maine Coon

Maine Coon

Cześć!

Nazywam się Grace.

Jestem kotem rasy Maine Coon i  pierwszą na świecie kotką, która prowadzi stronę internetową.

Mieszkam w Warszawie wraz ze swoimi opiekunami i dwójką cudownych dzieci. Trafiłam do nich w lutym 2012r. Byłam przez nich wyczekana i wytęskniona, ponieważ ich wielkim marzeniem było mieć znowu kotka.

Wcześniej spotkała ich smutna historia. Ich poprzedni rudy kocurek-dachowiec o pięknym imieniu „BURSZTYNEK” zachorował na nieuleczalną chorobę. Mimo specjalistycznej pomocy weterynaryjnej, niestety nie udało się go uratować. Rodzina długo nie mogła o tym zapomnieć. Zaczęła poszukiwać kotka, który wypełniłby pustkę w ich sercach.

Ja właśnie przyszłam na świat (2.XII.2011). Znaleźli mnie na odległym krańcu Polski. Uznali, że to właśnie ja – Maine Coon, ruda koteczka o łagodnym charakterze i szczerym spojrzeniu.

Dziś mieszkamy razem i mam nadzieję, że tak będzie zawsze.

We wrześniu 2012r. uczestniczyłam w mojej pierwszej Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Pruszkowie. Zostałam tam „KOTEM PUBLICZNOŚCI”.

Mimo to nie uderzyła mi przysłowiowa „woda sodowa” do głowy i nie spędzam czasu wyłącznie przed lustrem, lecz chętnie bawię się z dziećmi przynosząc wszystkim radość.

Ósmego stycznia 2013r. urodziłam moje pierwsze kocięta (Miot A). Wśród nich kotkę Amandę, która została w naszej hodowli. Amanda na trzech kolejnych Międzynarodowych Wystawach Kotów Rasowych uzyskała najwyższy wynik w swojej klasie tj, EX-1 CAC, a tym samym uzyskała tytuł Championa.

Mimo to pozostała również sobą. Nade wszystko uwielbia zabawy z dziećmi oraz płatanie małych figli naszym opiekunom.                                                                                                                                                                                         

Grace